Slabosi už v stredu a štvrtok v Štúdiu 12 (13. 6. 2011)

Inscenáciu Slabosi môžu vidieť diváci v stredu 15. a vo štvrtok 16. júna v bratislavskom Štúdiu 12. Predstavenie o predsudkoch voči neheterosexuálnej menšine sa začína o 19.00. „Hra chce poukázať na to, že sme často pod spoločenským tlakom a nedokážeme žiť to, po čom skutočne túžime,“ priblížil inscenáciu autor Andrej Kuruc.

„Niektorí ľudia sa cítia veľmi slabí a zraniteľní, pritom však majú dostatok síl, aby prežívali v prostredí, ktoré im vôbec nepraje,“ komentoval herec Róbert Pakan. Hru pripravilo nové divadlo Nomantinels, ktoré sa chce vo svojom repertoári zaoberať spoločenskými stereotypmi a predsudkami spojenými so znevýhodnenými menšinami.

Slabosi
Hra hovorí o jednom výlete štyroch mladých ľudí, ktorí sa spoznali za zvláštnych okolností. Po rokoch sa stretnú Artie a Lenny na terapii, kde Lenny je psychológom a Artie neúspešným filmárom. Ria je začínajúca herečka a cez internet spozná právničku Annie. Vzniká medzi nimi vzťah, ktorý naruší ich zabehané koľaje. Nakoniec sa všetci štyria rozhodnú ísť na spoločný výlet, ktorý výrazne zasiahne do života každého z nich, avšak u každého inak.

Autor: Andrej Kuruc
Úpravy textu: Lea Vitkovská
Réžia: Lea Vitkovská
Dramaturgia: Andrej Kuruc
Scéna a kostýmy: Katarína Žgančíková
Zvuková dramaturgia: Michal Prokeš
Video art: Ondrej Synak
Hrajú: Lenka Čierniková, Martina Zemancová/Martina Karasová, Roman Samotný, Róbert Pakan

Generálny partner: Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky
Hlavný partner: Štúdio 12
Mediálni partneri: Rádio_FM, Filmový festival inakosti, Iboys.cz, Igirls.cz
Partneri: Víno Nitra, Inspiraci, Sekt Pálffy